Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


ГО “ЛІіС” виграла суд у лісгоспу за не надання доступу на публічну інформацію

ГО “ЛІіС” виграла суд у лісгоспу за не надання доступу на публічну інформацію

Дата :

Категорія :

Автор :

16.05.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Івано-Франківський окружний адміністративний суд виніс рішення на користь ГО “ЛІіС” проти ДП "Солотвинське лісове господарство", щодо ненадання доступу до інформації. Суд визнав протиправними дії державного підприємства і зобов’язав надати запитувану публічну інформацію. 

mark<span class="fr-marker" data-id="0" data-type="true" style="display: none; line-height: 0;"></span><span class="fr-marker" data-id="0" data-type="false" style="display: none; line-height: 0;"></spa


ma

<span class="fr-marker" data-id="0" data-type="true" style="display: none; line-height: 0;"></span><span class="fr-marker" data-id="0" data-type="false" style="display: none; line-height: 0;"></span>Чому був позов?


У листопаді 2020 року ГО “Лісові ініціативи і суспільство” звернулась до ДП "Солотвинське лісове господарство" з прохання надати інформацію про рубки на території Гутянського лісництва, квартал 47, виділ 15 (ділянці - яка за даними Порталу відкритих даних мала б відноситись до Лісового Заказника “Погорілець”). У зверненні ми запитували: копії обґрунтування (призначення) рубки - акт лісопатологічного обстеження насаджень на доцільність призначення в них заходів з поліпшення санітарного стану, лісорубного квитка, суцільно-перелікової відомості відводу лісосіки, план-схеми лісосіки (матеріали інструментальної зйомки), технологічної карти розробки лісосіки та інші дозвільні документи, а також інформацію про навантажувальну площадку, яка знаходилася у кварталі 48 виділі 6.


У своїй відповіді лісове господарство надало загальну інформацію, що стосується державного підприємства, та яка нами не запитувалась, а також відмовив у наданні запитуваної інформації вказавши, що адміністрація лісгоспу надасть їх контролюючим органам, які мають відповідні повноваження у сфері охорони навколишнього природного середовища. 


“Ми часто стикаємось з відмовами чи ігноруванням надати ту чи іншу публічну інформацією про законність вирубок наших лісів і вважаємо такі дії протиправними, тому подаємо скарги уповноваженому з прав людини, або звертаємось за допомогою до суду, як це трапилось у випадку із Солотвинським лісгоспом. На нашу думку його відповідь на наш запит - це протиправне обмеження інформації і порушення реалізації права кожного громадянина на отримання публічної інформації у сфері довкілля, яка становить суспільний інтерес і передбачена чинним законодавством України. Щиро вдячні за допомогу юристам ГО “Платформа прав людини”, а також за фінансову підтримку у цьому позові відділу Міжнародних програм Лісової служби США”, - говорить юрисконсультка  ГО “ЛІіС” Наталія Капля. 


Рішення адміністративного суду


Івано-Франківський окружний адміністративний суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).


Суд зазначив, що право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Право на доступ до публічної інформації гарантується обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію.


Суд зауважив, що громадські природоохоронні організації у сфері лісових відносин (саме такою є ГО “ЛІіС”), наділені виключними повноваженнями вільного доступу до інформації про стан лісів та ведення господарства в них. Також додав, що відповідач є державним підприємством, і у своїй роботі користується і розпоряджається державним і комунальним майном, в даному випадку лісовими масивами, а тому інформація про розробку лісосіки, обґрунтування рубки, лісорубний квиток, відомості відводу лісосіки і дозвільні документи, не віднесені до інформації з обмеженим доступом. 


Суд визнав доводи відповідача щодо ненадання запитуваних документів необґрунтованими та безпідставними, більше того, на переконання суду, запитувана інформація може бути предметом суспільного інтересу. 


На підставі наданих доказів, системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню у повній мірі. Відтак, суд зобов’язав стягнути з ДП "Солотвинське лісове господарство" на користь ГО “ЛІіС” сплачений судовий збір в розмірі 2270,00 грн і надати інформацію зазначену в запиті.


Більш детальніше про зазначену справу читайте у рішенні суду.


Від себе зазначимо, що якщо вам потрібна юридична допомога у складанні запиту на доступ до публічної інформації, чи подальшому юридичному супроводі про ненадання повних відповідей щодо вирубок лісів - пишіть нам: info@forestcom.org.ua, спробуємо допомогти.

 

Дізнатись більше про захист права на доступ до інформації можна з рекомендацій Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за посиланням: https://bit.ly/3sHTIHA


Нагадуємо, що запитувані документи стосуються рубок на території заказника “Погорілець”, попередньо ми надіслали заяви в правоохоронні і контролюючі органи на які ще очікуємо результатів. Далі буде...


#ForestLaw #ForestGuard

Рекомендовано

Ліс для дітей Новини 25.11.2021

Ліс для дітей

15 листопада громадська організація “ЛІіС” провела зустріч з учнями школи села Артасів Жовківського району Львівської області. Експерт з питань лісовідновлення та екоосвіти Тарас Харачко ознайомив школярів зі своєю навчальною програмою “Ліс для дітей”.

НПП “Верховинський”: шлях до розвитку Новини 24.11.2021

НПП “Верховинський”: шлях до розвитку

Потенціал Верховинського національного природного парку є надзвичайно високим, адже він є одним із найвіддаленіших та найцікавіших в Україні. Край, багатий на природні та культурні скарби, є цікавим як для туристів, так і для дослідників природи та науковців. З метою покращення умов та можливостей відвідування території, парк постійно працює над збільшенням та покращенням охорони дикої природи та розвитком його інфраструктури.

Лісова стратегія ЄС: позитивні, але обмежені результати Новини 23.11.2021

Лісова стратегія ЄС: позитивні, але обмежені результати

Європейська палата аудиторів раніше здійснила оцінку реалізації лісової стратегії ЄС на 2014 - 2020 роки та опублікувала прес-реліз про результати такої оцінки.

ЄС пропонує покращити контроль за виробами із деревини Новини 18.11.2021

ЄС пропонує покращити контроль за виробами із деревини

ЄС готується до нововведення, яке посилить існуючий закон EUTR - прийняття закону, що розширить перелік продукції із деревини, яка повинна виготовлятися із законно і стало заготовленої деревини.