Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Європейський парламент ухвалив рішення щодо збільшення поглинання діоксиду вуглецю

Європейський парламент ухвалив рішення щодо збільшення поглинання діоксиду вуглецю

Дата :

Категорія :

Автор :

09.06.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Під час останнього голосування щодо впровадження Регламенту ЄС щодо землекористування, змін в землекористуванні і лісовому господарстві (LULUCF) Європейський парламент схвалив вищий показник щодо кількості вуглекислого газу, який слід видалити із земель ЄС. Голосування також визнало важливість підтримки природного біорізноманіття лісів, які є домом для дикої природи, а також зменшення шкідливих викидів.


«Сьогоднішнє голосування є кроком у правильному напрямку, але не відповідає вимогам, необхідним для того, щоб ліси Європи повністю використали свій потенціал у боротьбі зі зміною клімату. Відновлення лісів та інших земель може призводити до більшого поглинання вуглецю, ніж було погоджено сьогодні.


Амбіції ЄС повинні відповідати масштабам виклику, який враховує втрату природи так само, як і втрату вуглецю. Це голосування починає вирішувати обидві проблеми, але потребує подальшої підтримки через стратегії відновлення, які покладають край жахливим історіям з насадженнями дерев і рухають нас до наповнених природою лісів», —  сказала Келсі Перлман, борець за ліси та клімат у Fern.


Різкий контраст із 2018 роком


Голосування означає, що тепер парламент схвалює пропозиції, до яких лісова та правозахисна організація Fern закликала з 2015 року, і може схвалити Регламент у редакції, яка збільшує кількість вуглекислого газу, що має поглинатися лісами; обмежує кількість вуглецевих компенсацій, що використовуються як виправдання недотримання кліматичних цілей – відомих як «гнучкість»; та прозоро враховує викиди, пов’язані із заготівлею деревини для отримання біоенергії.


Вчорашнє рішення парламенту різко контрастує з Регламентом прийнятим у редакції 2018 року, яка дозволяла лісокористувачам вилучати менше вуглецю. У той час ліси вилучили 262 мільйони тонн (Мт), але Регламент дозволив знизити цю межу до -225 тонн до 2025 року. Згідно з Калькулятором еквівалентності парникових газів це скорочення на 37 Мт було б приблизно еквівалентним викидам десяти вугільних електростанцій за рік.


Крім того, комплексний облік лісового господарства визначав, що викиди, пов’язані з лісовою біоенергетикою були проігноровані, і збільшення вирубок лісів було виправданою мірою.

Нинішнє голосування означає, що Регламент почав закривати законодавчі лазівки, зроблені в 2018 році. Нова ціль буде -310 Мт поглинання вуглекислого газу, що дорівнює цілі, запропонованій Європейською комісією. Це набагато нижче від запиту громадянського суспільства у розмірі -600Mt, але, тим не менш, є скасуванням попереднього деструктивного законодавчого курсу. 


Хоча компенсаційні механізми за межами земельних секторів не змінилися, умови, за яких одна країна може компенсувати викиди вуглецю пов'язані із деградацією земель іншої країни, були додатково обмежені. Після 2026 року країни, які запитуватимуть компенсації, повинні платити за них, відповідати Директивам про птахів і середовища проживання (Birds and Habitats Directives) і можуть використовувати відшкодування лише для компенсації природних порушень, які не підконтрольні землекористувачам.


Незважаючи на ці позитивні кроки, на думку активної громадськості, законодавство не є ідеальним. Втрата додаткової -50 млн. т вуглекислого газу на шляху до цілі є ударом по амбіціям. Додаткова гнучкість 50 Мт була доступна з урахуванням наведених вище застережень, що потенційно зводять нанівець будь-які додаткові зусилля вище цілі -310 Мт. Нарешті, деякі елементи запропонованого Регламенту потребують ретельного моніторингу, наприклад, якщо Європейська Комісія вирішить включити вироби з деревини, які мають коротке “виробниче життя”, як-от упаковку, до списку «виробів що зберігають вуглець».


Схвалення Парламентом переміщує справу до фази «трилогу» переговорів, де погляди будуть спрямовані на позицію Ради Європейського Союзу.


Джерело: новинна розсилка від ГО “Fern

Переклад: ГО “ЛІіС

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.