Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Експерти ГО “ЛІіС” моніторять ліс від незаконних рубок за допомогою супутникових знімків

Експерти ГО “ЛІіС” моніторять ліс від незаконних рубок за допомогою супутникових знімків

Дата :

Категорія :

Автор :

14.03.23

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Протягом 2022 року, експерти ГО “ЛІіС” здійснили супутниковий моніторинг лісів чотирьох карпатських областей та виявили 446 ділянок на яких зафіксовано зміни лісового покриву, а саме: 200 ділянок у Львівській, 90 - в Івано-Франківській, 85 - у Закарпатській, 71 ділянка - у Чернівецькій області. Карта, на якій зображені дані ділянки, доступна за посиланням.


Моніторинг ГО "ЛІіС" здійснюється за допомогою напівавтоматизованої системи, шляхом зіставлення супутникових знімків двох суміжних років та подальшого поділянкового аналізу використовуючи онлайн базу даних Державного підприємства “Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр” (далі ЛІАЦ).


У результаті здійсненого поділянкового аналізу (за інформацією ЛІАЦ) відібрано та ті ділянки, де дозвільні документи на вирубки були відсутніми та неможливо встановити лісокористувача. Таким чином було відібрано 200 "проблемних" ділянок: 109 у Львівській, 41 в Івано-Франківській, 29 в Закарпатській та 21 ділянка в Чернівецькій області. На карті ці ділянки жовтого кольору.


Наступним етапом роботи є відбір ділянок нашими експертами для польових перевірок. Про результати яких ми час від часу повідомляємо громадськість та правоохоронців.


Раніше, команда ГО “Лісові ініціативи і суспільство” спільно з Інститутом Космічних Досліджень НАНУ та ДКАУ, ГО “Центр Моніторингу Влади” створила автоматизовану систему Deep Green Ukraine. Ця система мала на меті уможливити користувачам у режимі, наближеному до реального часу, дізнаватися, скільки лісового покриву зникло з лісової карти України та коли це сталося і чи є відповідні дозволи (лісорубні квитки) на здійснену вирубку. Однак, з огляду на відсутність автоматизованого доступу до відкритих картографічних даних ЛІАЦ і публічної кадастрової карти у зв’язку з воєнним станом, функціонування зазначеної програми призупинено. Тому наші експерти продовжують відстежувати незаконні рубки за допомогою супутникових знімків у напівавтоматичний спосіб.