Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Екскурсія водно-болотними угіддями відбулася

Екскурсія водно-болотними угіддями відбулася

Дата :

Категорія :

Автор :

03.02.23

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

2 лютого ми відзначали Всесвітній день водно-болотних угідь, а сьогодні наша команда спільно з колективом Природного заповідника “Розточчя” запросила усіх охочих на екскурсію водно-болотними угіддями. Захід покликаний привернути увагу до цінності цих екосистем для людей, різноманітних видів рослин і тварин, а також необхідності їх збереження.Маршрут екскурсії розпочався біля входу у Заповідник та Янівського ставу, а потім проліг вздовж долини річки Верещиця, яка є найдовшою на території Українського Розточчя. Ми побачили на воді лебідя-шипуна та качок, а у небі мартинів, а також інших птахів, про яких детально розповів орнітолог Юрій Струс. Екскурсію також очолювали в. о. директора Ігор Скольський, експерти заповідника – ботанік Ігор Хомин та Тетяна Гуліч-Шах, керівниця еколого-освітнього відділу.Пішій мандрівці водно-болотними угіддями передували відвідини Центру реабілітації диких тварин, який протягом багатьох років стає прихистком для тварин, які зазнали ушкоджень та не можуть повернутися на волю. Олень Борис першим зустрічав гостей та був радий яблучним гостинцям. А після – ми познайомилися з іншими мешканцями Центру: з компанійським козлом, єнотовидним собакою, лисицею, фазанами, куріпками, кролями та лебедями. Продовжили відкривати таємниці живої природи у музеї заповідника. Ігор Хомин та Тетяна Гуліч-Шах розповіли про історію Розточчя, цікавинки краю, який розташований на самому Головному Європейському вододілі.Екскурсія видалася насиченою позитивними враженнями, корисними знаннями та приємним спілкуванням між дослідниками живої природи та учасниками.

“Приємне задоволення, відпочинок і настрій на цілий день і напевно на цілий тиждень. Обов’язково буду приходити та кликати своїх друзів зі собою”Любов Довба, учасниця екскурсії, мешканка селища Івано-Франкове.

До заходу доєдналися львів'яни та місцеві жителі, які відкривали для себе щось нове, а також ділилися своїми трепетними історіями про рідний край.

“Дякую за екскурсію. Мені дуже сподобалося, адже було дуже цікаво. В час війни – це дуже цінно мати можливість відволіктися на таких заходах. Крім того дуже цікаво поспілкуватися з науковцями, мати можливість 3 години задавати питання  про природу, які цікавлять. Це також цінний досвід” Наталія Федорова приїхала на екскурсію зі Львова.

Цікава мандрівка водно-болотними угіддями, які межують з заповідником “Розточчя” тривала понад 3 години. А закінчилася частуванням у будиночку на березі Янівського ставу теплою їжею, запашним чаєм та смачним десертом.Відвідати Природний заповідник “Розточчя” можна щодня: у робочі дні та у вихідні. Також запрошуємо допомогти харчами тваринам, які проживають у Центрі реабілітації диких тварин за посиланням.