Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Екокомітет ВРУ провів відкриті слухання щодо впливу війни на природу України

Екокомітет ВРУ провів відкриті слухання щодо впливу війни на природу України

Дата :

Категорія :

Автор :

11.11.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Вчора був 260 день війни. Для екологічної спільноти України в цей день відбулася така важлива подія, як слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування  на тему: "Вплив воєнних дій на довкілля в Україні та його відновлення до природного стану". В чому полягала важливість цієї події?

Слухання проходили у форматі відеоконференції. Такий формат дозволив долучитися до обговорення проблемних питань депутатам ВРУ, державним службовцям, науковцям та представниками громадськості. Всього взяло участь 160 осіб зі всієї України. Учасники обгорювали питання, які стосувалися чотирьох тематичних блоків: вплив військових дій на біорізноманіття, вплив військових дій на промисловість та техногенне забруднення, правове врегулювання військових злочинів проти природи, відновлення стану навколишнього природного середовища.

Багато питань носило концептуальних характер. У фокусі заходу стало обговорення поняття екоциду. А саме: що необхідно зробити для того, щоб мати практичну можливість притягнути країну агресора в міжнародних судах за злочини, які вона вчиняє проти природи.

У питанні “Як відновлювати довкілля після перемоги” учасники слухань дійшли до спільної думки: ми маємо відновлювати не те природокористування, яке мали до вторгнення. Саме зараз маємо можливість зробити набагато краще, враховуючи найкращі міжнародні практики та здобутки вітчизняних спеціалістів. Знаковим було те, що учасники слухань добре розуміли, що ми маємо зберегти не окремі ресурсні компоненти середовища (деревину, воду, ґрунти, тощо), а саме його якісні властивості, такі як біорізноманіття, клімат, здатність надавати екосистемі послуги. Однак за повідомленням представника Держекоіспекції менше 1% отримано дозволів на проведення позапланових перевірок у зв'язку із повідомленнями про екологічні порушення.

Зі свого боку фахівці ГО “Лісові ініціативи та суспільство” продовжуватимуть докладати усіх зусиль до розробки та впровадження найкращих практик природокористування лісових ресурсів та збереження лісових екосистем у тому числі через здійснення моніторингу за змінами лісового покриву. Станом на сьогодні будь хто із громадян України може повідомити про злочини проти довкілля до Держекоіспекції та переглянути підсумкові результати на сайті https://ecozagroza.gov.ua/

Рекомендовано

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ Новини 29.11.2022

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді Новини 29.11.2022

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт”

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт”