Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Реформування лісової галузі має відбуватись без позбавлення юридичного статусу лісогоспів

Реформування лісової галузі має відбуватись без позбавлення юридичного статусу лісогоспів

Дата :

Категорія :

Автор :

07.07.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування обговорив пропозиції щодо прийняття Постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо недопущення створення унітарного державного комерційного підприємства "Ліси України".


У розширеному засіданні Комітету також прийняв участь наш колега голова ГО "Лісові Ініціативи і Суспільство" Дмитро Карабчук. Під час виступу він запропонував у разі прийняття реформи видозмінити її таким чином, щоб вона не йшла у розріз із державною політикою децентралізації, а також прийнятою Державною стратегією управління лісами України. 


А саме, щоб державні лісогосподарські підприємства залишалися юридичними особами, кожне з яких при входженні до об'єднання "Ліси України" зберігало права юридичної особи, а новостворене державне об'єднання діяло на підставі Закону "Про підприємства в Україні". 


Зазначивши при цьому, що господарювання в лісах повинно здійснюватися згідно з Національною лісовою політикою, узгодженими стратегіями і програмами, які базуються на принципах сталого лісокористування з урахуванням регіональних кліматичних, природних та економічних особливостей та на основі правил і принципів, розроблених Департаментом лісу, як центрального органу виконавчої влади з питань формування державної політики.


Таким чином, збереження юридичних осіб державних лісогосподарських підприємств дозволить уникнути потенційно негативних аспектів реформи: невизначеності із сплатою податків до місцевих громад, масових скорочень, економічного навантаження, відсутності експертизи щодо регіональних особливостей зростання лісів та зменшить корупційні ризики, які пов’язані насамперед із централізацією фінансів «в одних руках».


Зі змістом презентаційних матеріалів щодо детального бачення реформування лісового і мисливського господарства на основі міжнародного досвіду і національних особливостей можна ознайомитись додатково.

Рекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.