Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Ефективність відтворення біорізноманіття під час лісовідновлення та лісорозведення

Ефективність відтворення біорізноманіття під час лісовідновлення та лісорозведення

Дата :

Категорія :

Автор :

11.11.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Експерти ГО “ЛІіС” досліджували ефективність відтворення біорізноманіття під час лісовідновлення та лісорозведення у Жовківському ДЛГП ”Галсільліс”.


Для трьох типів лісу, в яких запроектовано лісовідновлення (волога грабова діброва, свіжа грабова діброва, свіжий дубово-сосновий субір) із 39 деревних видів, характерних для цих ділянок, 27 потребують штучного відновлення. Йдеться, як про листяні так і про хвойні дерева. На жаль, все ще лісорозведення здійснюється з використанням інвазійного виду – дуба червоного. 


В ході дослідження проектів лісовідновлення та лісорозведення встановлено, що відсоток використання типотвірних порід на підприємстві знаходиться в межах 10-13 %. Проектування простих за складом  лісових культур збіднює біорізноманіття та не відображає можливість відтворення корінних типів деревостанів, які відповідно матимуть низьку біологічну стійкість та низьку здатність протистояти змінам клімату і потребуватимуть частих санітарних рубок.


“Варто збільшити асортимент вирощуваних місцевих деревних та чагарникових видів у розсадниках, а в подальшому використовувати їх для лісовідновлення.У лісокультурній практиці слід відмовлятись від садіння порід-чужинців, які несуть загрози місцевим екосистемам, є породами агресорами, що витісняють корінні види з лісових насаджень. Під час догляду за лісовими культурами варто звертати увагу на збереження видів, що характерні для певних типів лісу і відновлюються на ділянках самостійно”, - говорить керівник центру відновлення лісу ГО «ЛІіС», кандидат сільськогосподарських наук Тарас Харачко .


Детальний звіт за посиланням: https://bit.ly/3eJg31b


Будемо раді почути думку лісівників, екологів та науковців щодо їх бачення шляхів збереження та відтворення видового різноманіття у рукотворних лісах.


Роботи виконуються у рамках реалізації проекту “Збереження біорізноманіття лісів під час лісовідновних робіт та лісорозведення в комунальних лісах Львівської області” за підтримки відділу міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.