Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Досвід проведення тренінгу “Навички ефективної роботи для інспекторів СДО ПЗФ України”

Досвід проведення тренінгу “Навички ефективної роботи для інспекторів СДО ПЗФ України”

Дата :

Категорія :

Автор :

07.02.23

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Наприкінці минулого року ми разом з Державною екологічною академією провели чотириденний тренінг для інспекторів Служби державної охорони Природно-заповідного фонду України. Взяли участь 19 працівників Національного природного парку “Північне Поділля”.


Проведення тренінгу зумовлена відсутністю акредитованої освітньої програми на державному рівні, яка б охоплювала усі аспекти роботи працівників природно-заповідного фонду. Саме тому ми у співпраці з Державною екологічною академією розробили та провели тренінг, який складається з трьох модулів та охоплює теми біорізноманіття, організації рейдової роботи та патрулювання території, ефективної комунікації з відвідувачами та кризової комунікації з правопорушниками, а також юридичні аспекти. Ці теми були опрацьовані учасниками на теоретичних лекціях, а навички покращені на практичних заняттях. Окремим блоком учасники вчилися надавати першу домедичну допомогу.


Проведення тренінгу для працівників природно-заповідного фонду став продовженням системної роботи нашої команди над підвищенням ефективності установ ПЗФ України. У вересні ми втілили низку заходів в рамках “Тижня природоохоронних установ”. Він складався із вебінарів від команди ГО “ЛІіС” та експертів, залучених ззовні. Тиждень завершився круглим столом, в якому взяли участь 57 учасників з усієї України та різноманітних організацій: установ ПЗФ, громадських екологічних організацій, Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, НЛТУ, Комітету земельного, аграрного та довкілевого права національної асоціації адвокатів України. Під час круглого столу учасники напрацювали рекомендації щодо реформування СДО ПЗФ України, які ми уклали в резолюцію та передали Міндовкіллю.

Запис вебінару за посиланням: