Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Чому в Ічнянському НПП порушують закон «Про доступ до публічної інформації»?

Чому в Ічнянському НПП порушують закон «Про доступ до публічної інформації»?

Дата :

Категорія :

Автор :

23.12.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

“Додатково повідомляємо з інформацією стосовно санітарних рубок на 2020 рік в Ічнянському національному природному парку ви можете ознайомитися на офіційному веб-сайті установи”, - це відповідь на запит про доступ до публічної інформації про надання документації щодо вирубки дерев на території Ічнянського національного природного парку, Хаєнківсько-Заудайського ПНДВ, квартал 7 виділ 12-13, яку отримала ГО “ЛІіС”. Усе було б добре якби там була опублікована необхідна запитувана інформація.


Справа у тому, що доступ до публічної інформації, який врегульовано Законом України «Про доступ до публічної інформації», є дуже зручним і ефективним інструментом для громадськості в отриманні суспільно значущої інформації. Нагадаємо, що у цьому випадку мова йде про суспільно значущу інформацію стосовно дослідження і виявлення незаконних вирубок державних лісів України на території природно-заповідного фонду. Відповідно до статті 5 зазначеного закону, доступ до публічної інформації забезпечується за допомогою: 


1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: (в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, на інформаційних стендах, будь-яким іншим способом).
2) надання інформації за запитами на інформацію.


Виникає кілька питань без відповіді, чому Ічнянський НПП порушуючи закон у відповіді на запит не надав інформації, а скерував нас шукати лісорубні квитки на їхньому сайті? 
Чому Ічнянський НПП маючи лісорубний квиток на вирубку в Хаєнківсько-Заудайському ПНДВ від 16 листопада, оприлюднив його на сайті тільки після нашого запиту 22 грудня?
Чому Ічнянський НПП не надав інформації (сканкопії) про:
1 - перелікової відомості відводу ділянки у рубку, 
2 - план-схеми лісосік (матеріали інструментальної зйомки), 
3 - технологічну карту розробки лісосіки, 
4 - кількісні та якісні показники заготовленої лісопродукції, 
5 - а також дані щодо вивезення лісопродукції (ТТН-ліс) з місця заготівлі?


Чи може все ж таки хтось відповість по суті поставлених питань перед тим як ми подамо скаргу до суду?


Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.