Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Чи варто використовувати дорогі комерційні програми для інвентаризації лісів

Чи варто використовувати дорогі комерційні програми для інвентаризації лісів

Дата :

Категорія :

Автор :

22.01.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

На сайті агентства лісових ресурсів з’явилась інформація про передачу набору обладнання FieldMap для проведення національної інвентаризації України.


Натомість науковий керівник національної інвентаризації Німеччини Гайно Поллей (Heino Polley) поділився своїм досвідом використання безкоштовної програми Openforis для таких же цілей (детальніше про Openforis тут: http://www.openforis.org/) із представниками лісового господарства України. Зазначена програма має мобільний додаток для польових досліджень, а також програми для аналізу даних та використання матеріалів дистанційного зондування Землі. Такий програмний комплекс використовується в проектах FAO, в багатьох розвинених країнах, в тому числі і Німеччині, для потреб національної інвентаризації і моніторингу. 


Натомість FieldMap є дороговартісною, комерційною програмою приватного чеського інституту IFER. Такий інструментальний та програмний комплекс, за словами німецьких експертів, є занадто детальним для проведення національної інвентаризації і використовується для таких потреб тільки в Чехії і в Росії. 


Національну інвентаризацію лісів в Україні хотіли провести в 2004-2007, 2010-2015, але через відсутність фінансування до цієї справи не приступили. До 2016 року проводились вибірково-статистична інвентаризації в Сумській та Івано-Франківській областях – до моменту закінчення бюджетного фінансування.


Зважаючи на це, виникає питання: чи варто використовувати дороге комерційне програмне забезпечення під час інвентаризації лісів України за наявності безкоштовних програм, котрі успішно справляються із поставленими задачами та використовуються в національних інвентаризаціях 25 країн.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.