Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Чи потрібно розтягувати на цілий рік вирубку хворого лісу?

Чи потрібно розтягувати на цілий рік вирубку хворого лісу?

Дата :

Категорія :

Автор :

18.11.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Моніторинг виданих лісорубних квитків привідкрив цікаву інформацію про санітарні рубки. Лісовим господарствам потрібен цілий календарний рік для того, щоб зрубати ділянку хворого лісу.


Наприклад, ДП “Любомльське лісове господарство” видало 17 лісорубних квитків на санітарну рубку терміном дії рік, про це йдеться на сайті ЛІАЦ. Також є приклади й від: ДП “Радомишльське ЛГ”, ДП “Вигодське ЛГ”, ДП “Канівське ЛГ”, ДП “Клавдієвське ЛГ”, ДП “Вінницьке ЛГ”, ДП “Прибузьке ЛГ”, ДП “Колківське ЛГ”, ДП “Олевське ЛГ”, ДП “Новосанжарське ЛГ”, ДП “Кременчуцьке ЛГ”, ДП “Свеське ЛГ”, ДП “Вищедубечанське ЛГ”, ДП “Дубровицьке” ЛГ, ДП “Осмолодське ЛГ”, ДП “Лубенське ЛГ” та багато інших підприємств застосовують подібну практику.
Такі дії цілком не логічні, адже щоб врятувати якість деревини у хворого дерева (стан якого з часом лише погіршується) потрібно її швидко заготовити.


Довга тривалість дії лісорубного квитка на санітарні вирубки може вказувати на приховані експлуатаційні рубки, які здійснюються в понад законодавчо встановлений ліміт.


“Проблема полягає у тому, що представники Держлісагентства постійно наголошують на тому, що тривалість видачі дозвільних документів на санрубки задовга, бо може тривати кілька місяців. У такому випадку виникає питання, якщо довго чекали на дозвільні документи, то навіщо ще рік вирубувати? Об’єктивно, якщо тривалість процесу санітарних рубок є задовгою, то це дає підстави вважати, що таким чином від суспільства приховують експлуатаційні рубки, які здійснюються в понад законодавчо встановлений ліміт. Ліміт експлуатаційних рубок визначається для кожного лісокористувача на рівні річної розрахункової лісосіки й є набагато меншим у порівнянні із тим, скільки вони зараз вирубують «законно». Ця ситуація ще раз демонструє необхідність кардинальних змін у організації і управлінні лісовим господарством України”, - говорить очільник ГО “ЛІіС” Дмитро Карабчук.


Пропонуємо Держлісагентству звернути увагу на таку практику виписки лісорубних квитків, а лісокористувачам вказувати реально потрібні терміни на заготівлю деревини, крім того, для санітарних рубок не вказувати в термін заготівлі період тиші (1 квітня - 15 червня).
Загалом система управління лісовим господарством, як і нормативно правова база потребують системного реформування і перегляду з метою недопущення зловживань з вирубками лісу, які можуть відбуватись де-небудь і коли-небудь, під прикриттям «санітарних рубок».

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.