Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Аналіз проблем охорони лісів в установах ПЗФ та пропонований план тренінгу інспекторів

Аналіз проблем охорони лісів в установах ПЗФ та пропонований план тренінгу інспекторів

Дата :

Категорія :

Автор :

31.12.21

Фахові публікації

Лісові ініціативи і cуспільство

З метою покращення охорони лісів на території природно-заповідного фонду України громадська організація “Лісові ініціативи і суспільство” здійснила аналітичне дослідження щодо виявлення проблем, з якими стикаються інспектори під час патрулювання та здійснення своїх посадових обов’язків щодо охорони. Дослідження здійснювалось методом добровільно-вибіркового опитування працівників служби охорони природоохоронних установ. В опитуванні взяли участь 118 працівників служб охорони. 


Серед основних порушень заповідного режиму із якими доводиться зустрічатись працівникам виявились: сміття, джипінг та квадроцикли, відпочинок у недозволених місцях. Проте тільки 7 інспекторів виписують штрафи. Цікаво, що ні браконьєрство, ні знищення Червонокнижних видів не належать до основних проблем ПЗФ на думку інспекторів. 92% опитаних інспекторів або рідко, або практично ніколи не співпрацюють з правоохоронними органами. 56% практично ніколи або дуже рідко складають протокол порушення. 38% інспекторів скаржаться, що дуже часто і часто порушники не визнають авторитету інспекторів.  


У результаті дослідження також було виокремлено чотири групи проблем із якими доводиться мати справу природоохоронцям, а саме: матеріальні, психологічні, інституційні, природні. Їх аналіз дає можливість сформувати орієнтовний перелік тем, на які варто підготувати та здійснити тренінгові заходи для працівників служби охорони природоохоронних установ.


Ознайомитись зі звітом можна тут: Технічний_звіту UA_опитування інспекторів.pdf