Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Аналіз проблем охорони лісів в установах ПЗФ та пропонований план тренінгу інспекторів

Аналіз проблем охорони лісів в установах ПЗФ та пропонований план тренінгу інспекторів

Дата :

Категорія :

Автор :

31.12.21

Фахові публікації

Лісові ініціативи і cуспільство

З метою покращення охорони лісів на території природно-заповідного фонду України громадська організація “Лісові ініціативи і суспільство” здійснила аналітичне дослідження щодо виявлення проблем, з якими стикаються інспектори під час патрулювання та здійснення своїх посадових обов’язків щодо охорони. Дослідження здійснювалось методом добровільно-вибіркового опитування працівників служби охорони природоохоронних установ. В опитуванні взяли участь 118 працівників служб охорони. 


Серед основних порушень заповідного режиму із якими доводиться зустрічатись працівникам виявились: сміття, джипінг та квадроцикли, відпочинок у недозволених місцях. Проте тільки 7 інспекторів виписують штрафи. Цікаво, що ні браконьєрство, ні знищення Червонокнижних видів не належать до основних проблем ПЗФ на думку інспекторів. 92% опитаних інспекторів або рідко, або практично ніколи не співпрацюють з правоохоронними органами. 56% практично ніколи або дуже рідко складають протокол порушення. 38% інспекторів скаржаться, що дуже часто і часто порушники не визнають авторитету інспекторів.  


У результаті дослідження також було виокремлено чотири групи проблем із якими доводиться мати справу природоохоронцям, а саме: матеріальні, психологічні, інституційні, природні. Їх аналіз дає можливість сформувати орієнтовний перелік тем, на які варто підготувати та здійснити тренінгові заходи для працівників служби охорони природоохоронних установ.


Ознайомитись зі звітом можна тут: Технічний_звіту UA_опитування інспекторів.pdf


Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.