Український Карпатський Національний Парк
Статус :
Період реалізації :
Контакти :
ДОНОРИ
Мета: розвиток природоохоронних територій і добробуту місцевих громад в Українських Карпатах.
Global Conservation та ForestCom працюють разом над розвитком природно заповідних установ та становленням цінних природоохоронних територій Українських Карпат. У рамках існуючого проєкту особлива увага приділяється території Гуцульщини, багатою не тільки на природні, а й культурні скарби.
Основними завданнями проєкту на цьому етапі є:
- покращення ефективності охорони цінних природних об’єктів, у т.ч. та насамперед в установах ПЗФ;
- сприяння наданню статусу ПЗФ цінним природним об’єктам, у т.ч. з’єднання територій існуючих установ ПЗФ;
- сприяння сталому розвитку локальних міні інфраструктурних та бізнес проєктів, направлених як на покращення добробуту горян, так і на створення сталої дохідності природоохоронним установам, розвиток розуміння їх взаємозалежності.
Верховина потенційно може стати важливим туристичним центром об’єднаної Карпатської природоохоронної установи, поряд із Яремче та іншими знаними туристичними осередками. Ідея об’єднання існуючих природоохоронних установ Карпат за прикладом біосферного резервату - вже давно обговорюється під час особистих зустрічей у професійних колах, що може значно покращити як туристичну привабливість за кордоном, так і менеджмент схожих територій, які увійдуть до її складу. Наразі Верховинщина є туристичним місцем у західній Україні зі зростаючими показниками відвідуваності, запрошуючи активних поціновувачів природної краси на Чорногірський хребет – найвищий гірський масив українських Карпат та з існуючим потенціалом покращення показників відвідуваності чотирьох національних природних парків – Верховинського, Черемошського, Карпатського і Гуцульщина, а також геологічної пам'ятки природи місцевого значення “Писаний Камінь” - разом із тим мінімізуючи антропогенний вплив на них.
Потенційними бенефіціарами та партнерами проєкту можуть бути природоохоронні установи та інші лісокористувачі регіону, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, місцеві та регіональні органи влади, туристичні асоціації та пов’язаний із ними місцевий бізнес.