Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Кабінет Міністрів України прийняв нову редакцію постанови про лісовідтворення

Кабінет Міністрів України прийняв нову редакцію постанови про лісовідтворення

Дата :

Категорія :

Автор :

23.12.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

   Чим корисна постанова Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2022 р. № 1410 "Про внесення змін до Правил відтворення лісів" розповідає керівник Центру відновлення лісу ГО "ЛІіС", Тарас Харачко.


Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державне агентство лісових ресурсів України давно працюють над удосконаленням правил відновлення лісу і врегулювання певних розбіжностей у національному законодавстві та стандартах. Для вирішення існуючих проблем завжди потрібно їх озвучувати та обговорювати. Так ми разом зможемо скоріше знайти вихід і відтворювати український ліс, не лише, як місце де отримують деревину, а й як національне надбання, кліматорегулюючий та середовищетвірний чинник від якого залежить життя тисяч живих організмів.


Упродовж двох останніх років ми озвучували своє бачення проблем у лісовідновленні на багатьох вебінарах для зацікавленої громадськості, лісівників і науковців зі всієї України. Ми спілкувалися і радилися з питань вирішення проблем з колегами науковцями і представниками природоохороних ГО. Нещодавно ми надіслали у Міндовкілля свої пропозиції щодо врегулювання питань використання інвазійних та потенційно інвазійних видів при лісовідновленні із вимогами Закону про ОВД, стандартів FSC, PFSC та вимог Лісового Кодексу України. Зараз радіємо, що в прийнятій постанові враховано наші пропозиції та чекаємо на запрошення для участі в робочій групі з формування списку заборонених у лісовідновленні інвазійних видів.Проблем ще існує багато тому працювати потрібно й надалі.    


Про зміни, які вніс КМУ до Правил відтворення лісів за посиланням