Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


ГО “ЛІіС” виграла суд у лісгоспу за не надання доступу на публічну інформацію

ГО “ЛІіС” виграла суд у лісгоспу за не надання доступу на публічну інформацію

Дата:

Категорія:

Автор:

16.05.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Івано-Франківський окружний адміністративний суд виніс рішення на користь ГО “ЛІіС” проти ДП "Солотвинське лісове господарство", щодо ненадання доступу до інформації. Суд визнав протиправними дії державного підприємства і зобов’язав надати запитувану публічну інформацію. 

mark<span class="fr-marker" data-id="0" data-type="true" style="display: none; line-height: 0;"></span><span class="fr-marker" data-id="0" data-type="false" style="display: none; line-height: 0;"></spa


ma

<span class="fr-marker" data-id="0" data-type="true" style="display: none; line-height: 0;"></span><span class="fr-marker" data-id="0" data-type="false" style="display: none; line-height: 0;"></span>Чому був позов?


У листопаді 2020 року ГО “Лісові ініціативи і суспільство” звернулась до ДП "Солотвинське лісове господарство" з прохання надати інформацію про рубки на території Гутянського лісництва, квартал 47, виділ 15 (ділянці - яка за даними Порталу відкритих даних мала б відноситись до Лісового Заказника “Погорілець”). У зверненні ми запитували: копії обґрунтування (призначення) рубки - акт лісопатологічного обстеження насаджень на доцільність призначення в них заходів з поліпшення санітарного стану, лісорубного квитка, суцільно-перелікової відомості відводу лісосіки, план-схеми лісосіки (матеріали інструментальної зйомки), технологічної карти розробки лісосіки та інші дозвільні документи, а також інформацію про навантажувальну площадку, яка знаходилася у кварталі 48 виділі 6.


У своїй відповіді лісове господарство надало загальну інформацію, що стосується державного підприємства, та яка нами не запитувалась, а також відмовив у наданні запитуваної інформації вказавши, що адміністрація лісгоспу надасть їх контролюючим органам, які мають відповідні повноваження у сфері охорони навколишнього природного середовища. 


“Ми часто стикаємось з відмовами чи ігноруванням надати ту чи іншу публічну інформацією про законність вирубок наших лісів і вважаємо такі дії протиправними, тому подаємо скарги уповноваженому з прав людини, або звертаємось за допомогою до суду, як це трапилось у випадку із Солотвинським лісгоспом. На нашу думку його відповідь на наш запит - це протиправне обмеження інформації і порушення реалізації права кожного громадянина на отримання публічної інформації у сфері довкілля, яка становить суспільний інтерес і передбачена чинним законодавством України. Щиро вдячні за допомогу юристам ГО “Платформа прав людини”, а також за фінансову підтримку у цьому позові відділу Міжнародних програм Лісової служби США”, - говорить юрисконсультка  ГО “ЛІіС” Наталія Капля. 


Рішення адміністративного суду


Івано-Франківський окружний адміністративний суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).


Суд зазначив, що право на інформацію охороняється законом. Держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації. Право на доступ до публічної інформації гарантується обов`язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію.


Суд зауважив, що громадські природоохоронні організації у сфері лісових відносин (саме такою є ГО “ЛІіС”), наділені виключними повноваженнями вільного доступу до інформації про стан лісів та ведення господарства в них. Також додав, що відповідач є державним підприємством, і у своїй роботі користується і розпоряджається державним і комунальним майном, в даному випадку лісовими масивами, а тому інформація про розробку лісосіки, обґрунтування рубки, лісорубний квиток, відомості відводу лісосіки і дозвільні документи, не віднесені до інформації з обмеженим доступом. 


Суд визнав доводи відповідача щодо ненадання запитуваних документів необґрунтованими та безпідставними, більше того, на переконання суду, запитувана інформація може бути предметом суспільного інтересу. 


На підставі наданих доказів, системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню у повній мірі. Відтак, суд зобов’язав стягнути з ДП "Солотвинське лісове господарство" на користь ГО “ЛІіС” сплачений судовий збір в розмірі 2270,00 грн і надати інформацію зазначену в запиті.


Більш детальніше про зазначену справу читайте у рішенні суду.


Від себе зазначимо, що якщо вам потрібна юридична допомога у складанні запиту на доступ до публічної інформації, чи подальшому юридичному супроводі про ненадання повних відповідей щодо вирубок лісів - пишіть нам: info@forestcom.org.ua, спробуємо допомогти.

 

Дізнатись більше про захист права на доступ до інформації можна з рекомендацій Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за посиланням: https://bit.ly/3sHTIHA


Нагадуємо, що запитувані документи стосуються рубок на території заказника “Погорілець”, попередньо ми надіслали заяви в правоохоронні і контролюючі органи на які ще очікуємо результатів. Далі буде...


#ForestLaw #ForestGuard

Рекомендовано

Що робити якщо виявили сміттєзвалище в лісі, хто зобов’язаний його прибрати і як це зробити? Новини 15.06.2021

Що робити якщо виявили сміттєзвалище в лісі, хто зобов’язаний його прибрати і як це зробити?

Cміттєзвалище має прибирати місцева влада, або лісокористувач - залежно  від того на чиїй території воно знаходиться.

Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021 Новини 20.05.2021

Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021

В квітні продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних та оптичних супутникових знімків (Сентінел 1 та Сентінел 2).

ГО “ЛІіС” виграла суд у лісгоспу за не надання доступу на публічну інформацію Новини 16.05.2021

ГО “ЛІіС” виграла суд у лісгоспу за не надання доступу на публічну інформацію

Івано-Франківський окружний адміністративний суд виніс рішення на користь ГО “ЛІіС” проти ДП "Солотвинське лісове господарство", щодо ненадання доступу до інформації. Суд визнав протиправними дії державного підприємства і зобов’язав надати запитувану публічну інформацію. 

Відбулась акція  із висаджування саджанців дерев Новини 14.05.2021

Відбулась акція із висаджування саджанців дерев

10 травня відбулась акція  із висаджування саджанців дерев у РЛП «ЗНЕСІННЯ». Спільно з працівниками парку та волонтерами ми провели часткове заліснення гори Лева з використанням ландшафтного принципу. В акції загалом взяло участь 18 природолюбів.