Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Про одну з вересневих поїздок  у ДП «Осмолодське лісове господарство»

Про одну з вересневих поїздок у ДП «Осмолодське лісове господарство»

Дата :

Категорія :

Автор :

18.01.22

Події

Admin

Багато цікавих виїздів у ліс є не висвітленими і залишається лише спогадами в пам’яті наших експертів та на гугл диску у вигляді кількох десятків файлів формату JPG, MP4, Doc та PDF. Справді, перевірка інформації про незаконні рубки та інші лісопорушення займає багато часу та викликає клопоти із довгою перепискою з лісокористувачами, еко інспекціями, правоохоронними органами і судами та очікуванням їх реакції. Та, на щастя, інколи з’являється час похвалитись читачам результатами своєї роботи в сфері збереження лісів України.

Сьогодні розповідь піде про порушення лісового законодавства, яке, прогулюючись лісом, помітить не кожен. Виїзд на територію, де лісами опікується ДП «Осмолодське лісове господарство» відбувся ще у вересні 2021 року і був пов'язаний з перевіркою інформації від місцевих жителів про підозру незаконної рубки в Дарівському лісництві. Отримавши таку інформацію експерти одразу проводять дистанційну перевірку вказаних лісових насаджень за базою дозволів на рубки сайту ЛІАЦ та за звіркою втрати рослинного покриву на знімках отриманих зі супутників.

«Це дозволяє краще розуміти про яку саме рубку йдеться та де вона знаходиться. Буває, що інформація з різних джерел не співпадає або її замало, тоді потрібно їхати в ліс» - розповідає експерт з наземного моніторингу лісів Ігор Скольський. Крім того місцеві мешканці повідомили про велику кількість пеньків на рубці, на яких немає клейм – знаків, що вказують на законність рубки кожного дерева.

«Піднявшись у гори та знайшовши ділянку, по прокладеному заздалегідь маршруту на телефонному додатку Locus map, ми провели її детальне обстеження» - каже п. Ігор. Всі виявлені ознаки порушень було описано, та по приїзді у Львів, інформацію про них надіслано в лісгосп та державну еко інспекцію Карпатського округу. Дальше тривав довгий час переписок та уточнень, результатом якого є нарахування екологічною інспекцією розміру шкоди завданої довкіллю у розмірі більше 15 тис. грн. Цю суму має сплатити підприємство. Відповідальні особи за появу порушень оштрафовані на 425 грн.

Найбільш кричущим порушенням було виявлення ознак трелювання деревини гусеничною технікою та перетворення близько 600 м верхів’я річки Лімниці у магістральний трелювальний волок та лісовозну дорогу для вивезення зрубаної деревини. «Це було сумне та страшне видовище» - говорить пан Ігор. «Пасічні волоки безпосередньо входили у річку, яка була сильно захаращена деревиною та порубковими рештками. Сліди зволікання стовбурів, руйнування природних берегів та змив ґрунту спостерігався й по потічках, що впадають у Лімницю. То там то, то тут, на невинній гірській річці мокли стягнуті в купи стовбури смерек» - згадує експерт.

Зазначимо, що така діяльність підприємства, що має дбати про ліс, може провокувати проблеми в громадах, які мешкають внизу по течії ріки. Перший ліпший паводок збирає ці купи гілля, ґрунт зруйнованих берегів і несе все вниз. Дальше ця маса починає битись у опори мосту, загачує його і, немаючи змоги текти далі, починає розмивати береги та руйнувати його.

Ми спеціально пошукали інформацію чи не відбувалося раніше тут руйнування мостів і виявили, що за останні 10 років за кошти місцевих бюджетів, які могли бути виділені й на покращення умов навчання дітей в місцевих школах, дитячі садки чи амбулаторії двічі проводився ремонт моста, який за дивним збігом обставин знаходиться нижче по річці Лімниця (деталі: https://cutt.ly/lInGqeq https://cutt.ly/iInGjoT) у зоні діяльності Осмолодського лісгоспу.

На фото можна побачити «марсіанські» пейзажі, що залишились на берегах Лімниці під час проведення рубки в Дарівському лісництві. Надіємось, що підприємство зверне увагу на недопустимість таких порушень і наші наступні поїздки в мальовничі місця Рожнятівщини, які колись для побудови своєї літньої резиденції вибрав митрополит Андрей Шептицький будуть більш приємним.

Відео з річки Лімниці: https://cutt.ly/JIQVuKm

Пеньки без клейм: https://cutt.ly/MIQBe9j

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.